Toprak şartlarının uygun olmadığı durumlarda bitkilerin Fosfor ve Potasyum ihtiyacının karşılanmasını sağlar.

houmpos_garanti

Leonardit Kaynaklı Organomineral Gübre

ant Houmphos Dry; Suda % 100 çözünebilen mikrogranül yapıda Hümik Asitle şelatlanmış Fosfor ve Potasyum içerir. Toprak şartlarının uygun olmadığı durumlarda (soğuk, fazla rutubet, aşırı sıcak, yüksek pH vb.) bitkilerin Fosfor ve Potasyum ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Hızlı bir şekilde kendi içeriğindeki Fosfor ve Potasyum bitki bünyesine geçerken, aynı zamanda toprak şartlarını da düzenleyerek beslenmenin normal düzeyde devam etmesine katkıda bulunur.


Özellikle bitkilerin en çok Fosfor ihtiyacı duyduğu erken gelişme dönemindeki (tarla şartlarında şubat – mart ayları ile kış şartlarında sera ve örtü altı) hava ve toprak şartları göz önünde bulundurularak hazırlanmış özel bir üründür. Suda tam çözündüğü için sulama sistemleriyle topraktan veya yapraktan ilaçlamalarla kullanılabilir.

Bitkilerin erken dönemde Fosfor ihtiyacının karşılanmasıyla, güçlü kök yapısına sahip bitkiler ve uzun süre hasat yapılan ürünler yetiştirilir. Hümik Asitlerin bitkide kök gelişimini arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca kök gelişmesine katkısı bilinen Fosfor ile Potasyum Humatın kombinasyonuyla bitkilerdeki kök gelişimi bir kat daha artmış olacaktır. Asit karakterdeki NPK’lı gübrelerle aynı anda
sulama sistemlerinde kullanılmamalıdır. NPK’lı gübrelemeden önce veya sonra uygulanmalıdır.

 

BİTKİ BESLEME

Diğer Ürünler

×